Kosmonautika a letectví

Kosmonautika a letectví jsou témata zabývající se ve stejnojmenném tištěném magazínu Letectví + Kosmonautika. Jedná se o časopis mající osmdesátiletou historii. V obsahu najdete témata, jako je Kosmonautika a letectví, modelářství, dopravní letectví, vojenské letectví či sportovní letectví.

Kosmonautika a letectví

Kosmonautika a letectví je všeobecný souhrn vědy a techniky, která se zabývá především vědeckým cestováním mimo zemi a mimo zemskou atmosféru. Proto je Kosmonautika a letectví v ní odlišná oproti zemskému letectví. Kosmonautika a letectví se zabývají teoriemi vesmírných stanic a sond, o cestování vesmírem kosmickými loděmi nebo raketoplánů. Zakladatelem Kosmonautiky a letectví je považován Konstantin Eduardovič Ciolkovskij.

Kosmonautika a letectví je také chápána jako počítání drah, planetárních vzdáleností a technických řešení kosmických raket a chování těles v kosmu. Kosmonautika letectví je tedy poměrně široký pojem, a přesto je považován za velmi exaktní vědu postavené na základě fyzických vlastností a do jisté míry vědění lidstva. Proto někteří toto snažení považují za šarlatánství a zbytečným hledáním původu planety Země a ostatních planet vůči ní.

Další webové stránky s relevantní tématikou: NewYorkTravel.cz, HotelyPariz.cz, UbytovaniBrusel.cz, HotelyLondyn.cz, UbytovaniVarsava.cz, a další